“Melisa” dantų pastos sukurtos iš ekologiškų ir natūralios kilmės žaliavų (iki 98% sudėtyje esančių ingredientų), aktyvių priedų, eterinių aliejų, fluoro ir ksilitolio.

Beržų cukrus – natūralus gamtoje randamas saldiklis - svarbus dantų pastos priedas, kuris stabdo kariesogeninės mikrofloros vystymąsi ir saugo dantis nuo ėduonies. Priešingai nei kiti cukrūs, ksilitolis pasižymi antibakteriniu ir antimikrobiniu poveikiu. Ksilitolio molekulėje yra penki, o ne šeši anglies atomai, todėl ėduonį sukeliančios bakterijos nepajėgia ksilitolio efektyviai panaudoti savo augimui. Ksilitolis suardo bakterijų Streptococcus mutants (Str.mutants) kolonijas, sumažina bakterijų „prisitvirtinimą” prie dantų, sumažina jų gaminamą pieno rūgštį, stabdančią remineralizaciją ir efektyviai saugo dantis nuo karieso. Išsivalius dantis su ksilitolio turinčia dantų pasta, užslopinamas rūgščių poveikis, nekinta seilių pH ir sumažėja apnašų.

Dantų pastos veikimas: fluorido ir ksilitolio derinys - dviguba apsauga nuo karieso ir efektyvi remineralizacija. Nepažeidžiant burnos ertmės mikrofloros dėl fluorido ir ksilitolio poveikio mažėja mikroorganizmų, ardančių dantų emalį kiekis burnos ertmėje, dantys apsaugomi nuo ėduonies, dantų akmenų ir kitų problemų.

Dantų pastos skirtos kokybišam dantų valymui, nenaudojant Sodium Lauryl (Laureth) Sulfate, Cocamidopropyl Betaine. Putojimui naudojama švelni COSMOS reikalavimus atitinkanti medžiaga, kuri papildomai slopina ėduonies mikroflorą ir lėtina dantų apnašų susidarymą.

Pastų sudėtyje nėra šiurkščių abrazyvinių medžiagų. Abrazyvo funkciją atlieka Hydrated Silica – Ecocert reikalavimus atitinkanti medžiaga.

Eteriniai aliejai papildomai saugo dantenas nuo uždegimų, pasižymi balinančiu, jautrumą slopinančiu, raminančiu poveikiu, gaivina ir tonizuoja burnos ertmę.

Sudėtyje nėra: SLS, SLES, chlorheksidino